Al Haft Al Šaríf – Dvere #63

“Do poznania jedinca a jeho osobnosti so štyrmi charakteristikami a štyrmi piliermi a štyrmi kútmi”

Imám Al Sádiq povedal, “Vo vysvetlení, že charakteristické vlastnosti osoby sú: čierna a žltá a hlien a krv a kúty svetla a oheň a vietor a voda a obraz hliny/bahna. Človek pozerá do svetla a pojedá a popíja ohňom a zhromažďuje a hýbe sa a chuť v jedle nachádza vodou. Pretože to sú dvere z jeho obrazu. Ak by sa tieto kúty zniesli vo vlastnom ja bolo deväť hľadajúcich a nachádzajúcich počiatku stvorenia je jeho myseľ. A to je jeho vodca a jeho zrak a jeho cesta a jeho kľúč a prostredníctvom nej završí to, s čím bol zoslaný.

Pretože ak by bola podpora jeho mysle zo svetla, tým pádom bol tým, kto má poznanie, memorovaný, inteligentný, chápajúci a jasnovidec. Vie o tom z jeho zrelosti a slávy a ako a prečo. Pretože keď bol ostatným na úžitok, spoznal jej smer/cestu a jej spojenie a rozpojenie. Tým by si bol uvedomil smrteľnosť a žije nesmrteľne oddaním sa monoteizmu.

A umenia sú prostredníctvom poslušnosti, a tak keď to urobí, uvedomí si, čo pominulo a vzrástol v jeho pozícii. A v tom prichádza a vie, čím je a z akej veci je tu a k čomu sa chystá. A žltú nenachádza, iba ak v žltej ani červenú, iba ak v červenej ani čiernu, iba ak v čiernej, ani belosť, iba ak v belosti. A nenachádza iné než pach alebo sladkosť alebo kyslosť alebo aciditu alebo slanosť, lebo ak pozná červenú bez červenej a žltú bez žltej a bielu bez bielej a čiernu bez čiernej.

To je potom skompletizovanie jeho poznania. Ako obnovuje ilúziu a jeho ilúzia nie je, iba ak prostredníctvom podpory zo strany jeho mysle. A je možné, že v ňom prúdi jeho vlastné ja, zatiaľ čo je horúce. Potom ním prúdi, zatiaľ čo je studené. Preto ak naň príde horúce, je radostný a márnivý a odpočinutý a potešený a spokojný a pácha cudzoložstvo a smilní a je otrasený a šťastný. A ak naň príde studené, je zarmútený a smutný a ponížený a zábudlivý a beznádejný. Pretože to sú symptómy, z ktorých vzíde choroba. A jej cesta je jedlo a nápoj počas hodín, ktoré nie sú prijateľnými hodinami pre nápoj a jedlo. A tak vydrží bolesť spomedzi farieb a zlého zdravia… a mier.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s