Paltalk, 07.10.16

Imám Ahmed Al Hassán (pmsn) povedal: “Každému, kto sa vás opýta na váš rod, povedzte mu, ‘Som z Mahdího Rodiny (pmsn).  Ó, Rodina Mahdího (pmsn), máte ten najúctyhodnejší rod na povrchu zemskom, pretože ste kmeňom Mahdího (pmsn) rodiny a ste bratia a sestry a bratranci a sesternice a toto je váš kmeň.  Mier Boha so skutočnými veriacimi.  Mier, milosť a požehnania Allaha s vami.”

Imám Al Hussajn, Ahmed Al Hassan (pmsn), povedal:

“Adam (pmsn) povedal: ‘Zem sa zmenila spolu s každým, kto je na nej. Tvár zeme je prašná a škaredá. Všetko, čo malo chuť a farbu je preč a veselých a milých tvárí je málo. Dĺžku svojho života vidím pochmúrne. Je v mojom živote nejaký komfort? Ako by som nemal plakať a plakať, keď Ábel je v hrobe! Kain zabil svojho brata, Ábela! Toľké nešťastie! Dobro sa stratilo…’

A tak mu Iblís, nech ho Allah preklína, povedal: ‘Oddiaľ sa od krajín a ich obyvateľov. A či pre teba bolo obydlie večnosti príliš úzke? Ty a tvoja žena ste ta boli usadení a boli ste v pohodlí pred (bremenom) tohto sveta.'”

Aba Sádiq (pmsn) povedal:

“Mier so všetkými navrátilcami tejto éry. Ste naším šťastím. Otec (pmsn) mi povedal, že niet veriaceho, ktorý žil počas Hudžah jeho čias, a ktorý by sa dnes nebol vrátil na zem. Žijeme v ére, ktorá sa nikdy viac nezopakuje a súčasťou tejto záležitosti sa stane iba niekto s obrovským šťastím.”

Imám Ahmed Al Hassán (pmsn) povedal:

“Ali (pmsn), ktorý drží nebesá a zem svojou päsťou, povedal: ‘Človek je iba prostredníctvom svojho náboženstva a tak nezanechávajte bohabojnosť, zatiaľ čo ste závislí na rodokmeni, pretože Islám pozdvihol Salmána Farsího a ponížil Abú Lahaba.’

Moje veriace deti, nech vám dá Allah bezpečie. Urobte zo svojich mien rod, na ktorý budú vaši vnuci hrdí a zanechajte rodokmeň a tituly a klany. Váš rod je dnes nazvaný Rodina Mahdího (pmsn).”

Imám Ahmed Al Hassán (pmsn) povedal:

“Každému, kto sa vás opýta na váš rod, povedzte mu, ‘Som z Mahdího Rodiny (pmsn). Ó, Rodina Mahdího (pmsn), máte ten najúctyhodnejší rod na povrchu zemskom, pretože ste kmeňom Mahdího (pmsn) rodiny a ste bratia a sestry a bratranci a sesternice a toto je váš kmeň. Mier Boha so skutočnými veriacimi. Mier, milosť a požehnania Allaha s vami.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s