Al Haft Al Šaríf – Dvere # 30

“Do poznania piatich hviezd, prenikavých hviezd a zmienka o siedmych nebesách a ich byvateľov a ich stave”

“Do poznania piatich hviezd, prenikavých hviezd a zmienka o siedmych nebesách a ich byvateľov a ich stave”Mufaddal povedal, “Čo je to päť hviezd, ktoré narážajú v noci a dni?”

Imám Al Sádiq odpovedal, “Je to päť závojov, na ktorých boli postavené noc a deň a modlitba a zakát (charita) a zostavovanie stvorenia.”

Mufaddal sa opýtal, “A čo prenikavé hviezdy, ktoré vidíme medzi nebom a zemou, rozprestreté a vysiace?”

Imám Al Sádiq odpovedal, “To sú svetelné telá/telesá, ktoré boli svorené pre veriacich z ich prác. Ako také v nebesách tiel/telies slnko a mesiac, videné tými, ktorí im nie sú podobní, spôsobom, ktorým ich vidíš, ctené svetelné telá/telesá. A v každom nebi týchto siedmych Adamitov, stojaci Adam, upevnený, na rovnakom príklade toho, čo Allah stvoril z prvého stvorenia. A v nebesách majú hodnosti, nebo za nebom, na základe ich vlastnej hodnosti a stupňa.”

Mufaddal povedal, “Povedz mi, je sedem nebies jedným alebo existuje uprednostnenie jedného pred druhým a kto sú obyvatelia každého z nebies?”

Imám odpovedal, “Prvé nebo je domovom Imámov. Druhé je pre tých, ktorí prehovorili. Tretie je pre vznešených a pohotových. Štvrté je pre oddaných. Piate je pre siroty. Šieste je pre závoje. A siedme je pre dvere.

A všetko má svoj dôvod a motív (vo svojom umiestnení) a domov a svoju špecializáciu a ako sa prejavuje v nebi a mier, koniec.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s