Rada Pravdy, Ahmeda Al Hassána (pmsn), vodcu požehnaných Čiernych Zástavy Východu:

photo-1465328610639-388f315eb31b

V Mene Boha, Najmilostivejšieho, Intenzívne Milostivého.

V Jeho Svätom Koráne, Allah vraví:

{Boh sa veru nehanbí uvádzať podobenstvá komára alebo toho, čo väčšie je než komár. Tí, ktorí uverili, vedia, že to je pravda od Pána ich, zatiaľ čo tí, ktorí neveria, vravia: „Čo chcel Boh rieknuť týmto podobenstvom?“ On necháva ním mnohých zblúdiť, však mnohých ním správne vedie – a budú tým uvedení v blud jedine hanebníci} {Súra Al Baqara 2:26}.

Moji milovaní, nikdy Boha nenahnevajte, aj keby to malo byť Halal (dovolené). A nikdy neuprednostňujte veci tohto sveta pred posmrtným životom. Celý svet nie je hodný jediného atómu posmrtného života. A keď vravíme atómu, je to iba príklad, ale dokonca aj desatina atómu by bolo priveľa pre tento svet.

Svet nestojí vôbec za nič.

Áno, moji milovaní, je to ilúzia. A dúfam, že naozaj porozumiete, že je to skutočne ilúzia. Ilúzia a nič iné než to. Dúfam, že to pochopíte. Každý v ňom a na ňom je ilúziou. Ilúziou, z ktorej sa ľudská bytosť prebudí až v momente, kedy sa zbaví tohto tela.

Pozrite sa okolo seba. Všímajte si všetko. Zistíte, že všetko je dočasné/prechodné. Zistíte, že ten/tá, za koho ste včera bojovali, vás dnes nudí a chcete sa ho/jej zbaviť. V momente smrti je Dunya (tento svet) presne taký.

Priblížim vám to ešte viac. Ak si napríklad dnes kúpite produkt a pred tým ste si ten produkt veľmi priali a dúfali ste, že si ho zakúpite. A dnes ho máte v rukách. Koľko času potrebujete na to, aby vám daný produkt zovšednel? Krátku chvíľu, počas ktorej sa vaše oči nasýtia. Taký je svetský život. Ak sú vaše oči po ňom hladné, nasýtia sa ho, až stratia záujem.

Pozrite sa na všetko na svete a pozrite sa na zemeguľu zvrchu. Ak by k vám niekto prišiel a povedal vám, že to všetko je vaše, a že budete žiť stotisíc rokov, aby ste svet mohli vidieť centimeter za centimetrom, a nielen raz, ale viackrát. Príde deň, keď vás to začne nudiť a vaše oči sa nasýtia a stratia záujem.

Ak by to bola realita, a ak by bola pre nás permanentná, nikdy by nás svet nudiť nezačal. A dôkazom je, že život v ňom je krátky, zatiaľ čo život v Raji je večný, pretože posmrtný život je životom skutočným, a nie je ilúziou, zatiaľ čo Dunya (svet) ilúziou je.

Zasiahla vás táto predstava, moji milovaní?

Každý, kto zapredá jeho/jej posmrtný život za jeho/jej Dunya, je stopercentne porazený. A víťaz je ten, ktorý pracuje pre svoj posmrtný život prácou, ktorá rozjasní jeho tvár pred jeho Pánom.

{Život pozemský je iba hra a zábava, však príbytok v živote budúcom je lepší pre tých, ktorí sú bohabojní. A či to nikdy nepochopíte?} {Súra Al-An’ám 6:32}

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s