Kniha Monoteizmu 1.22

Presvedčivosť Prejavu z Evanjelií

(Ježiš (pmsn) je neznalý hodiny)

ježišJežiš (pmsn) povedal ohľadom seba, že je (neznalý) hodiny, v ktorej nastane menšie zmŕtvychvstanie: (32  O tom dni alebo hodine však nevie nikto — ani anjeli v nebi, ani Syn, iba Otec.)[1] a neznalosť je kvôli nedostatkom/nedokonalostiam, zatiaľ čo Absolútne Božstvo je Absolútna Dokonalosť, ktorá nemá akékoľvek nedostatky/nedokonalosti alebo neznalosť, pretože On je Svetlo bez temnoty v Ňom, zatiaľ čo ignorancia sa nachádza v stvorenej bytosti, pretože tá má temnotu prítomnú na stránkach jej existencie.

A preto Ježiš (pmsn) je Svetlo a temnota.  A toto je dôkazom pre tých, ktorí bádajú, že Ježiš nie je Absolútny Boh.  Presnejšie, je služobník, ktorý bol stvorený z temnoty a Svetla, a nie je Svetlom bez temnoty v ňom – Všemohúci, Allah je ďaleko nad tým.

A v tomto je rozhodujúca reč a objasnenie upozornenia tým, ktorí majú mysle.  Nasledujúci text sú slová Ježiša (pmsn), presne tak, ako sú prezentované v Evanjeliu podľa Marka:  (32  O tom dni alebo hodine však nevie nikto — ani anjeli v nebi, ani Syn, iba Otec. 33  Majte sa na pozore, bedlite ! Veď neviete, kedy príde ten čas.   34  Je to ako s človekom, ktorý odcestoval z domu a svojim služobníkom určil, čo majú robiť. Každému dal prácu a vrátnikovi prikázal, aby bedlil.   35  Bedlite teda, lebo neviete, kedy príde pán domu, či večer, uprostred noci, alebo keď zaspieva kohút, alebo ráno.   36  Nech vás nenájde spať, keď príde nečakane!   37  Čo hovorím vám, hovorím všetkým: Bedlite!)[2]

[1] Evanjelium podľa Marka 13:32

[2] Evanjelium podľa Marka – kapitola 32

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s