Facebook post z 24.10.2014

Mier, milosť a požehnania Allaha nech sú s vami.

Každá osoba okrem toho, s kým má Allah zľutovanie, je zaťažená uzamknutím sa do vnútra truhlice jeho pamäte. Tieto spomienky sú zväčša krátkodobé, a tak si všimnete, že sa zamkol do úzkej truhlice s určitým množstvom problémov alebo ťažkostí, ktorým čelí v každej fáze svojho života. Keďže problémy a ťažkosti, ktorým osoba čelí, sa končia iba jej smrťou, zistítite, že každá osoba (okrem kohokoľvek, s kým má Allah zľutovanie) rozmýšľa o tom, čo je v jeho truhlici, do ktorej sa zamkol, dokonca aj keď sa modlí. V skutočnosti zomiera s tým, že sa uväznil do vnútra tejto úzkej, dusivej truhlice.

Ako sa mesiac al-Husseina blíži, mesiac skutočnej slobody, mesiac Muharram al-Haram, toto je volanie k ľudskej bytosti prelomiť truhlicu a dostať sa von. Sloboda mimo truhlice problémov a ťažkostí, ktorým čelíte v tomto svete, stojí za námahu. Vlastne, buďte si istí, že v tomto je sloboda; existuje riešenie na všetky vaše problémy a ťažkosti, to najlepšie riešenie.
Prelomte truhlicu a dostaňte sa von z osamelého väzenia, ktoré ste si vybrali po celý váš doterajší život.
Buďte s Allahom a vždy pamätajte na Allaha. Pohybujte sa slobodne v priestore Allahovej milosti, obrovskom priestore skutočnej slobody. Prelomte truhlicu a kedykoľvek myšlienky, problémy a ťažkosti, ktorým čelíte v tomto svete na vás zavolajú, aby ste vstúpili do truhlice samotky spolu s nimi, postavte sa im pamätaním Allaha a skúste viac do truhlice nevstúpiť.

-Ahmed Al Hassan
29. Thul Hijja 1436

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته
كل انسان إلا مارحم الله مبتلى بحبس نفسه في صندوق ذاكرته وعادة الذاكرة قريبة المدى فتجده يحبس نفسه في صندوق ضيق مع مجموعة المشاكل او القضايا التي يواجهها في كل فترة من حياته ، وبما ان المشاكل والقضايا التي يواجهها الانسان لاتنتهي إلا بموته فتجد كل انسان إلا مارحم الله حتى وهو يصلي يفكر بما في صندوقه الذي حبس نفسه فيه بل ويموت وهو ساجن نفسه في داخل هذا الصندوق الضيق الخانق.
بمناسبة قرب حلول شهر الحسين شهر الحرية الحقيقية شهر محرم الحرام هذه دعوة للإنسان لكسر الصندوق والخروج منه فالحرية الموجودة خارج صندوق المشاكل والقضايا التي تواجهها في هذه الدنيا تستحق العناء بل تيقن ان في هذه الحرية حل لكل مشاكلك وقضاياك وبأفضل صورة.
اكسر الصندوق واخرج نفسك من الحبس الانفرادي الذي اخترته طيلة حياتك السابقة.
كن مع الله واذكر الله دائما واسبح في فضاء رحمة الله فضاء الحرية الحقيقية الواسع واكسر الصندوق وكلما دعتك افكارك ومشاكلك وقضاياك التي تواجهها في الدنيا لدخول صندوق الحبس الانفرادي معها واجهها بذكر الله وحاول ان لاتدخل الصندوق مرة اخرى.

Ya Ahmed!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s